چهارشنبه, ۹ خرداد ۱۴۰۳ / بعد از ظهر / | 2024-05-29
تبلیغات
    کد خبر: 2793 |
    تاریخ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۲ | ارسال توسط :
    14 بازدید
    ۰
    6
    ارسال به دوستان
    پ

    آیین اختتامیه مرحله استانی بیست سومین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون زنجان در سالن آمفی تئاتر این اداره کل برگزار شد و برگزیدگان معرفی شدند.

    به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان، آیین اختتامیه مرحله استانی بیست سومین جشنواره بین المللی قصه گویی با حضور قصه گویان و همکاران کانون استان به صورت محدود در سالن آمفی تئاتر اداره کل برگزار شد. 

    علیرضا نوری مدیرکل کانون پرورش فکری استان در گزارشی ابراز داشت: ۴۰۰ عنوان قصه به دبیرخانه بیست و سومین جشنواره بین‌المللی قصه گویی مرحله استانی ارسال شده بود که از این تعداد، ۱۳ قصه به عنوان برگزیده انتخاب گردید.

    نوری با بیان اهمیت قصه و قصه‌گویی به عنوان برند سازمان عنوان کرد: یکی از مهمترین نکاتی که همه علاقمندان به قصه‌گویی باید رعایت بکنند مدیریت زمان و ممارست و تمرین قصه‌گویی و اجرای خلاقانه و در خور یک جشنواره ملی و بین‌المللی است.

    مدیرکل کانون استان ضمن تشکر از کلیه شرکت کنندگان، ابراز خشنودی از رشد کمی و کیفی قصه‌ها و قصه‌گویان نمود و ابراز کرد: هیات داوران بیست و سومین جشنواره بین المللی قصه گویی استان زنجان با حضور دکتر حسین آریان، آزاده میربهاء و فاطمه نظری بودند که قصه گویان برگزیده در بخش های مادربزرگ ها و پدربزرگ ها، زنان و مردان، دختران و پسران در دو بخش ملی و آیینی سنتی را به شرح زیر اعلام کردند:

    بخش ملی :

    بخش مادر بزرگ ها و پدربزرگ ها

    نفر سوم :  حسین حیدری مرکز طارم/   با قصه ی مرد امانتدار

    شایسته تقدیر : حیدرعلی یوزباشی  مرکز گرماب/ با قصه ی  عشق مولا 

    بخش زنان و مردان

    نفر اول : سهیلا بهرامی مرکز سلطانیه / با قصه ی گل اومد بهار اومد

    ادامه خبر...
    قطعه سرود «فردای روشن» در زنجان تولید شد

    نفر دوم : هادی رفیعی بخش آزاد / سجاس با قصه ی مترسک

    نفرسوم : رویا روحانی مرکز طارم / با قصه ی ریشه در خاک

    شایسته تقدیر : فاطمه الهیاری مرکز ابهر / با قصه ی یکی بسه

    بخش دختران و پسران

    نفر اول : کوثر عباسی زنجان مرکز علوم و نجوم / با قصه ی کلوچه های خدا

    نفر دوم  : پریا محمدی مرکز طارم / با قصه ی حلزون من گمشده

    نفر سوم : هانیه عباسی زنجان مرکز مجتمع / با قصه ی سوال موموکی

    شایسته تقدیر:  مهشاد محمودی زنجان مرکز علوم و نجوم /با قصه ی هدیه خوبان

    بخش آیینی زنان و مردان

    نفر اول : التفات داوود بیگی از مرکز خرمدره بخش آزاد / با قصه ی زائر

     بخش آیینی دختران و پسران

    نفر اول : حمیدرضا محمدلو بخش آزاد / با قصه ی تکبیر سوم

    نفر دوم : یوسف رفیعی کتابخانه سیار روستایی سجاس / با قصه نوجوان قهرمان

    شیرین دارایی کارشناس مسئول فرهنگی هنری و ادبی استان در ادامه ضمن تشکر ازقصه گویان، مربیان، کارشناسان و همکاران دبیرخانه مرکزی، قصه و قصه‌گویی را قدیمی‌ترین شکل ادبیات دانست و اشاره کرد: که از روزگاران گذشته، تاریخ، سنت‌ها، مذهب و … بوسیله قصه گویی از نسلی به نسل دیگر منتقل می شد.

    وی همچنین ابراز داشت مهمترین نکته این است که  قصه‌های خوب “تفکر” را به دنبال دارند و برای بچه‌ها مسیر راه درست زندگی کردن را می آموزند.

    لازم به ذکر است این اختتامیه به صورت مجازی از صفحه اینستاگرام کانون پخش شد و شبکه استانی اشراق نیز این رویداد مهم فرهنگی را پوشش خبری دادند.

    منبع خبر : پایگاه خبری کانون نیوز

    منبع خبر «» است و پایگاه خبری آموزش‌نگار در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 2793 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  300023496692  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه پایگاه خبری آموزش‌نگار مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
    لینک کوتاه خبر:
    ×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری آموزش‌نگار در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید